Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Stelaże o regulowanej wysokości

Kontakt DAC-TER Oddziały handlowe Napisz do nas: dacter@dacter.pl Sprawdź dostępność poniższych produktów w e-sklepie: dac-ter.eu

Stelaże podnoszone / opuszczane pozwalają zwiększyć komfort pracy w biurze czy codzienności w domu. Określenie "prawidłowa postawa ciała" nie istnieje. "Prawidłowa" to często znaczy inna, różna, zmieniana aby uniknąć statycznej pozyscji. Statyczna pozycja powoduje napięcie spoczynkowe mięśni, a to spowalnia przepływ krwi. W konsekwencji czego mięśnie się męczą i odczuwamy dyskomfort, który wzbudza chęć ruchu. Naturalna odpowiedź na dyskomfort to podświadoma zmiana pozycji, jednakże ma to niewielki wpływ na przepływ krwi w mięśniach. Napięcia spoczynkowego mięśni można się pozbyć tylko poprzezz ruch mięśni. Na przykład, zmiana pozycji siedzenia na stanie (lub odwrotnie), spacerowanie zwiększa przepływ krwi w zmęczonych mięśniach i "doładowuje" je.

Skutki długotrwałej pracy siedzącej Na przekór opinii, siedzenie które jest rozlużniające szkodzi plecom. Ciągłe siedzenie zwiększa obciążenie dysków kręgowych i powoduje: bóle w okolicach karku, barków czy pleców. Zdaża się również nieprzyjemne uczucie cięzkości w kończynach dolnych.
Skutki pracy stojącej Praca tylko stojąca to zbyt duże obciążenie dla nóg, które powoduje bóle, obrzeki, żylaki, zmęczenie spoczynkwoe mięśni, bóle odcinka lędźwiowego, zmęczenie barków i karku.

Specjaliści ds. higieny pracy zalecają 50% czasu pracy w pozycji siedzącej, 25% w pozycji stojącej oraz 25% w ruchu. W ciągu godziny należy zmienić pozycję pracy 2-4 razy. Krótkie stanie ale częstsze jest zdrowsze niż stanie długie, ale rzadkie. Należy unikać stania spoczynkowego (bez ruchu). Faza pracy stojącej nie powinna być dłuższa niż 20 minut. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji poziomu wysokości miejsca pracy, dostosowując ją do pozycji stojącej a następnie siedzącej (lub odwrotnie). Dzięki czemu odczuwalne jest zmniejszenie uczucie dyskomfortu, zwiększenie zadowolenia z pracy, zwiększona koncentracja i produktywność.

Stelaże podnoszone elektrycznie


Stelaż podnoszony elektrycznie DR600

DR600 należy do profesjonalnej serii stelaży regulowanych elektrycznie. Modułowa konstrukcja spełnia najwyższe wymagania Klientów ze względu na stabilność, wszechstronność i stosunek ceny.

Parametry techniczne:
* wielkość blatu: długość 1000-2100mm, szerokość 800mm
* wysokość podnoszenia: 600mm
* minimalna wysokość: 617mm
* maksymalna wysokość: 1217mm
* szybkość podnoszenia: 30mm/sek
* udźwig: 120kg
* poziom hałasu: ok.43db
* segmenty kolumn / nóg podnoszą się płynnie natychmiast, dzięki opatentowanej technologii synchronizacji
* system wykrywania przeszkód zapobiega uszkodzeniu biurka / stołu w razie napotkania przeszkody podczas ruchu
* wymiary kolumn: 80x60, 70x50, 60x40mm
* rama rozsuwana: 1000-1800mm
* szerokość podparcia blatu: 480mm
* wysokość stopki: 31-41mm
* 2 kolumny z siłownikami ECS-2
* 2 synchronizowane silniki
* zużycie energii w stanie gotowości 0,5 W
* standardowe kolory: biały RAL 9016, czarny RAL 9005, srebrny RAL 9006

Stelaż elektryczny biurka (PEKA 10.78.S)

Kreatywność, satysfakcja i dobre samopoczucie mają decydujące znaczenie dla jakości pracy. Potrzebujemy stanowiska pracy, przy którym będziemy mogli siedzieć i stać, a aktywność fizyczna i dobre samopoczucie będą stałym elementem każdego dnia. Z tą myślą oferujemy dla Państwa stelaż biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu. Płynna regulacja wysokości, umożliwia zmianę pozycji podczas pracy z trybu siedzącego na stojący, zmniejszając ryzyko schorzeń kręgosłupa. Regulacja wysokości dopasowywana jest za pomocą przycisku umieszczonego w panelu montowanym pod blatem. Długość stelaża dopasowana jest do blatów od szerokości 1400 mm, a przy zastosowaniu blatu o szerokości powyżej 1800 mm należy dodatkowo wzmocnić blat od spodu za pomocą profilu łączącego, który należy dokupić oddzielnie (sym. 10.79.S). Aby biurko było kompletne i gotowe do użycia należy w własnym zakresie dokupić blat biurka.

* Obciążenie mechanizmu: 80 kg
* Szerokość mechanizmu: min. 1400 mm
* Wysokość mechanizmu: 650-1320 mm
* Kolor mechanizmu: szary

   


Firma Dac-ter dziękuje dystrybutorowi za udostępnione materiały      

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione