Strona główna DAC-TER akcesoria meblowe i okucia meblowe

Stelaże o regulowanej wysokości

Zobacz Nas na facebookuStelaże do blatów / Stelaże o regulowanej wysokości   [poprzednia] / [następna]

Stelaże podnoszone / opuszczane pozwalają zwiększyć komfort pracy w biurze czy codzienności w domu. Określenie "prawidłowa postawa ciała" nie istnieje. "Prawidłowa" to często znaczy inna, różna, zmieniana aby uniknąć statycznej pozyscji. Statyczna pozycja powoduje napięcie spoczynkowe mięśni, a to spowalnia przepływ krwi. W konsekwencji czego mięśnie się męczą i odczuwamy dyskomfort, który wzbudza chęć ruchu. Naturalna odpowiedź na dyskomfort to podświadoma zmiana pozycji, jednakże ma to niewielki wpływ na przepływ krwi w mięśniach. Napięcia spoczynkowego mięśni można się pozbyć tylko poprzezz ruch mięśni. Na przykład, zmiana pozycji siedzenia na stanie (lub odwrotnie), spacerowanie zwiększa przepływ krwi w zmęczonych mięśniach i "doładowuje" je.

Skutki długotrwałej pracy siedzącej Na przekór opinii, siedzenie które jest rozlużniające szkodzi plecom. Ciągłe siedzenie zwiększa obciążenie dysków kręgowych i powoduje: bóle w okolicach karku, barków czy pleców. Zdaża się również nieprzyjemne uczucie cięzkości w kończynach dolnych.
Skutki pracy stojącej Praca tylko stojąca to zbyt duże obciążenie dla nóg, które powoduje bóle, obrzeki, żylaki, zmęczenie spoczynkwoe mięśni, bóle odcinka lędźwiowego, zmęczenie barków i karku.

Specjaliści ds. higieny pracy zalecają 50% czasu pracy w pozycji siedzącej, 25% w pozycji stojącej oraz 25% w ruchu. W ciągu godziny należy zmienić pozycję pracy 2-4 razy. Krótkie stanie ale częstsze jest zdrowsze niż stanie długie, ale rzadkie. Należy unikać stania spoczynkowego (bez ruchu). Faza pracy stojącej nie powinna być dłuższa niż 20 minut. Idealnym rozwiązaniem jest możliwość regulacji poziomu wysokości miejsca pracy, dostosowując ją do pozycji stojącej a następnie siedzącej (lub odwrotnie). Dzięki czemu odczuwalne jest zmniejszenie uczucie dyskomfortu, zwiększenie zadowolenia z pracy, zwiększona koncentracja i produktywność.

Stelaże podnoszone elektrycznie

Stelaż podnoszony elektrycznie DEL500

Stelaż podnoszony elektrycznie DEL 500 zalicza się do stelaży z dwoma silnikami. Modułowa konstrukcja wypełnia najwyższe wymagania klientów dotyczące stabilności, wszechstronności oraz racjonalności cenowej. Dwa zsynchronizowane silniki elektryczne, kolumny 2-segmentowe o przekroju prostokątnym, szerszy segment u góry. Wykrywanie przeszkód (przy natrafieniu na przeszkodę podczas opuszczania lub podnoszenia, następuje automatyczne zatrzymanie). Dwa łączniki poprzeczne 3-segmentowe pozwalają na szerokość stelaża: 835,5, 955,5, 1105, 1220, 1450, 1600 mm.

* wysokość stelaża: w najniższej pozycji 692mm, w najwyższej 1192 mm
* wysokość podnoszenia: 500mm
* szerokość blatu: 850-1800 mm
* segmenty kolumn / nóg podnoszą się płynnie natychmiast, dzięki opatentowanej technologii synchronizacji
* nawet po 10 tysiącach cykli „góra / dół” nie występują widoczne ślady otarć powierzchni
* skrzynka kontrolna i przyciski zintegrowane w jednej lekkiej jednostce sterującej, co pozwala na optymalizację kosztów i ułatwia proces montażu
* system wykrywania przeszkód zapobiega uszkodzeniu biurka / stołu w razie napotkania przeszkody podczas ruchu
* udźwig 100 kg
* 2 kolumny z siłownikami Rol / Bosch
* 2 synchronizowane silniki
* 2 stopy o długości 730mm
* prędkość podnoszenia 30 mm/sek
* zużycie energii w stanie gotowości 0,5 W
* standardowe kolory: RAL 9006, RAL 9016, RAL 9005
Firma Dac-ter dziękuje dystrybutorowi za udostępnione materiały      


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ]

Powrót na stronę główną       /       Powrót na górę
 
Katalog firmy Dac-ter - akcesoria i okucia meblowe - kopiowanie zabronione